Громадська організація "Чистий Берег"

Любити природу і берегти її - дві різні речі

Календарь
Сентябрь
ПнВтСрЧтПтСбВск
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Интересы

clear-bereg

В України відбулися Перші Фрідманівські читання

24 серпня 2010 року у м.Берегово Закарпатстької обл. України відбулися Перші Фрідманівські читання.

Організаторами читань виступили Соціально-екологічна громадська організація "Чистий Берег", Благодійний фонд "Демократичні цінності",  Центр українсько-угорського регіонального розвитку та Музей Берегівщини.

Видатний економіст та мислитель, лауреат Нобелівської премії з економіки народився в США в родині емігрантів з Австо-Угорського міста Берегсас (нині м.Берегово,Україна).

Учасники заходу відвідали музей Берегівщини, де з розповіді директора музею Яноша Шепи дізналися про соціальне-економічне життя краю кінця ХІХ-початку ХХ століть, про історію єврейської громади міста, долі емігрантів та винищеннямешканців-євреїв у 1944 році.

Організатори читань знайшли декілька місць, які були пов'язані з історією родини Фрідман-Грінштейн. Учасники відвідали будинок, який, як стверджують краєзнавці, належав батькові Мілтона Фрідмана, типографію, що заснована Бейлою Югосом за допомоги одного з відмих представників фамілії Грінштейн з Мукачева. У Берегівському туристично-інформаційному центрі його керівник Йозеф Торпаї запропонува для перегляду документальний фільм-розповідь про життя єврейської громади міста почаику ХХ століття. Далі учасники відвідали
колишню і діючю синагоги, а ввечері - єврейський цвинтар.

Другу частину заходу склало обговорення історико-теоретичних питань:

1) Соціально-економічне та інтелектуальне життя краю на початку ХХ століття у звязку з формуванням ідей Мілтона Фрідмана та його дружини і співавтора Рози  Фрідман (Директор).

2) Підходи та можливості осмслення творчої спадщини родини Фрідман як представників неоліберальної думки в економіці та соціальній політиці.

3) Ідеї та прогнози Мілтона Фрідмана щодо перспектив світової економіки, Європейської інтеграції та соціально-економічного розвитку Закарпаття.

Матеріали обговорення готуються до публікації.

У третій частині читань відбувся веб-міст з московським мислителем Віктором Фрідманом, автором книги "Социалистические штаты Америки", підчас якого однофамілець видатного економіста провів короткий аналіз еволюції соціально-політичного та  інтелектуального життя сучасних США. Він зазначив в якості та основної тенденції змін -  зменшення реальних свобод громадян у США та світі.

В заході взяли участь Олег Супруненко, Власта Супруненко, Олександр Ворошилов, Таміла Ворошилова (ГО "Чистий Берег"), Валерій Разгулов, Дмитро Кобринський, Наталія Щерба, Янош Шепа, Михайло та Оксана Микуліни, Йозеф Торпої (м.Берегово), Бейла Клейнер (Нью-Йорк, США), Арсен Мелікян (Єреван, Вірменія), Максим Єфімов
(Петрозаводськ, Карелія, Росія), Андрєй Істомін (Архангельськ, Росія), Олена Никиттченко (Одеса), Дмитро Бочаров (Дніпропетровськ).

Детальніше про захід та Мілтона Фрідмена читайте тут:

Перші Фрідманівські читання: новий ракурс старого містаУдалить

 Рекомендовать запись
Оцените пост:

Показать смайлы
 

Комментариев: 0

 
ОБОЗ.ua